Sandwichcursus Kinder- en Acute radiologie

dinsdag, 14 november, 2017 tot zaterdag, 18 november, 2017

Van 14 tot en met 17 november 2017 vindt de Sandwichcursus weer plaats in de Reehorst te Ede. De SWC Kinderradiologie is op dinsdag 14 en vrijdag 17 november en de SWC Acute radiologie op woensdag 15 en donderdag 16 november 2017.
De flyer voor de SWC treft u hier aan.

 

Programma SANDWICHCURSUS, KINDERRADIOLOGIE

dinsdag 14 & vrijdag 17 november 2017 (onder voorbehoud van wijzigingen)

9.30-9.35                          Opening en welkom door voorzitters
Theatre Azure               Drs. A.S. Devos en Drs. M.H.G. Dremmen - Erasmus MC, Rotterdam

9.35-10.05                        Congenitale heupdysplasie: An update
Theatre Azure               Prof. Dr. S.G.F. Robben - MUMC, Maastricht

10.05-10.15                      Zaalwissel

10.15-11.10                       Parallelsessie, ronde 1

1. Kindermishandeling: Wanneer moet je er aan denken? (level 2)
Prof. Dr. S.G.F. Robben (MUMC, Maastricht) en Prof. Dr. R.R. van Rijn (AMC, Amsterdam)

2. Foetale (body en neuro) MRI: Waarom, wanneer en hoe? (level 3)
Dr. W.M. Klein (Radboudumc, Nijmegen) en Drs. M.H.G. Dremmen (Erasmus MC, Rotterdam)  

3. Is het een skeletdysplasie? (level 2)
Dr. R.A.J. Nievelstein (UMC Utrecht) en Drs. J. Verbeke (VUmc, Amsterdam) 

4. Beeldvorming van de neonaat (level 2)
Drs. N. Ahmadi (VUmc, Amsterdam) en Drs. J. Bomer (Akershus Universitetssykehus, Lørenskog, Noorwegen)

5. Longinfectie en complicaties ervan bij kinderen (level 1)
Dr. R. Dikkers (UMCG, Groningen) en Drs. J. van Schuppen (UMCG, Groningen)

6. Het kind met buikpijn (level 1)
Dr. E. Deurloo (AMC, Amsterdam) en Drs. A. Smets (AMC, Amsterdam)

7. Acute niet-traumatische neuroradiologie (level 3)
Dr. M.H. Lequin (UMC Utrecht) en Drs. K. Kamphuis - Van Ulzen (Radboudumc, Nijmegen)

11.10-11.40                        Pauze

11.40-12.35                        Parallelsessie, ronde 2 (Sessie 1 t/m 7 zoals ronde 1)

12.35-13.35                        Lunch

13.35-14.05                        The pediatric traumatic spine: Imaging and guidelines
Theatre Azure                Dr. C. Adamsbaum – (Hôpital Bicêtre, Le Kremlin-Bicêtre, Frankrijk)

14.05-14.15                        Zaalwissel

14.15-15.10                        Parallelsessie, ronde 3 (Sessie 1 t/m 7 zoals ronde 1)                                             

15.10-15.40                        Pauze

15.40-16.10                        Update invaginatie: Radioloog en Chirurg: Hand in Hand
Theatre Azure                 Drs. N. de Graaf (Erasmus MC, Rotterdam) en Dr. R. Bakx (AMC, Amsterdam)

16.10-16.50                        Quiz en samenvatting
Theatre Azure                 Drs. A.S. Devos - Erasmus MC, Rotterdam

16.50-16.55                        Afsluiting
Theatre Azure                 Drs. A.S. Devos en Drs. M.H.G. Dremmen - Erasmus MC, Rotterdam

 

Programma SANDWICHCURSUS, ACUTE RADIOLOGIE  
"Scheiding van hoofd- en bijzaken in acute setting"

woensdag 15 en donderdag 16 november 2017 (onder voorbehoud van wijzigingen) 

9.30 - 9.35                       Opening en welkom door voorzitter
Theatre Azure              Dr. L. Beenen – AMC, Amsterdam

9.35 - 10.05                     Acute problemen bij zwangeren (level 1-3)
Theatre Azure              Dr. M. Brink, Radboudumc, Nijmegen

10.05 - 10.10                   Zaalwissel

10.10 - 11.10                    Parallelsessie, ronde 1

1. Early missed injuries – onderste extremiteiten rondom knie (level 1-3)
Dr. M. Kraai & Dr. M. Horst, Ziekenhuis Groep Twente

2. Non-vasculaire interventies (level 2-3)
Drs. A. Lamers, AMC, Amsterdam & Dr. B. Jansen, AvL, Amsterdam

3. MRI Acute buik (level 1-3)
Dr. A. van Randen, AMC, Amsterdam & Dr. J. Puylaert, HMC Westeinde, Den Haag

4. MSK Acute Echo’s (level 2-3)
Dr. M. Vermeulen, Meander Medisch Centrum, Amersfoort & Dr. A.E. Scholtens, Tergooi ziekenhuis, Hilversum

5. Trauma bij kinderen (level 1-3)
Dr. J. van Schuppen, UMCG, Groningen & Prof. Dr. S. Robben, MUMC, Maastricht

6. CWK Trauma bij kinderen (level 1-3)
Dr. A. Slaar, Westfriesgasthuis, Hoorn & Dr. N. Schep, Trauma-chirurg, Maasstadziekenhuis, Rotterdam (woe 15-11) & Prof. Dr. R.R. van Rijn, AMC Amsterdam (do 16-11)

7. Moet dit in de dienst? (level 1-3)
Dr. N. van Vucht, VUmc, Amsterdam & Dr. R. Hurks, VUmc, Amsterdam

11.10 - 11.40                      Pauze

11.40 - 12.40                     Parallelsessie, ronde 2 (Sessie 1 t/m 7 zoals ronde 1)

12.40 - 13.40                     Lunch

13.40 - 14.10                      Dual Energy / Advanced imaging in de Acute Radiologie (level 1-3)
Theatre Azure                 Dr. H. Nieboer, UZ Brussels, België

14.10 - 14.15                       Zaalwissel

14.15 - 15.15                       Parallelsessie, ronde 3 (Sessie 1 t/m 7 zoals ronde 1)                                           

15.15 - 15.45                       Pauze

15.45 – 16.15                      Niertrauma (level 1-3)
Theatre Azure                 Dr. E. Courrech Staal, Maasstad Ziekenhuis, Rotterdam

16.15 – 16.45                      Quiz
Theatre Azure                 Moderators: Drs. D. Kool, AvL, Amsterdam & Drs. M.J. Scheerder, OLVG, Amsterdam

16.45 – 17.00                     Samenvatting & afsluiting
Theatre Azure                 Dr. L. Beenen - AMC, Amsterdam
 

Leerdoelen SWC Kinderradiologie en Acute Radiologie 2017

Algemene informatie over inschrijven

Wanneer de abstracts beschikbaar zijn, kunt u die hier vinden (wel inloggen).

 

INSCHRIJVEN (vanaf 1/9/2017)